podsumowanie akcji

ZAPAL WIRTUALNY ZNICZ LEGIONIŚCIE!

Dołącz do nas i spraw, aby w roku Stulecia Legionów Polskich żaden legionista nie został zapomniany! Bo każdy się liczy…

Skorzystaj z aplikacji lub wejdź na stronę www.muzeumpilsudski.pl i w Internetowym Wykazie wybierz żołnierza Legionów, któremu chcesz zapalić  Symboliczny Znicz Pamięci.

 

Dzięki nam w Dzień Zaduszny mapa Polski zapłonie zniczami pamięci.
Niech także Twoja miejscowość znajdzie się na liście tych, które pamiętają o Bohaterach Naszej Niepodległości!


Zbliża się wyjątkowych czas, w którym, jak co roku, w sposób szczególny, będziemy wspominać najbliższych, którzy już odeszli. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zachęca wszystkich, dla których cenna jest pamięć o naszej niepodległości i jej bohaterach, do udziału w akcji „Zapal Znicz Legioniście”. Pozwoli ona każdemu z nas – poprzez zapalenie wirtualnego znicza wybranemu legioniście – oddać prywatny hołd i przyczynić się do przywracania pamięci o żołnierzach Legionów, którzy walczyli o Niepodległą. 

Legionistę lub legionistów, którym chcemy zapalić swój Znicz Pamięci, można wybierać z listy ponad 30 tys. nazwisk umieszczonych w specjalnej aplikacji.

A może twój przodek walczył w Legionach?

 Jeśli nie znajduje się w naszym wykazie, możesz samodzielnie założyć jego profil!

Nie znasz legionisty? Pomożemy Ci wybrać!

Jeśli nie znasz żadnego z legionistów, a chcesz zapalić symboliczne światełko pamięci, system wybierze za Ciebie nazwisko z Internetowego Wykazu Legionistów Polskich.

Informacje o zapaleniu zniczy będą uaktualniane w czasie rzeczywistym i wyświetlane na wirtualnej mapie Polski, z podaną liczbą zapalonych zniczy przy każdej miejscowości.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich – nie tylko pasjonatów historii i miłośników tradycji Legionów Polskich.

Niech nasza „serdeczna pamięć o pierwszych żołnierzach Wolnej Niepodległej Polski”, o której mówił Józef Piłsudski, będzie w tych dniach przy każdym z nich.

Do akcji zaprasza Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

www.muzeumpilsudski.pl

Pokazuj podpowiedzi